19. janvārī tikāmies ne tikai ar mūsu spējīgajiem DALP5 jauniešiem, bet arī skolas piekto klasi, lai stāstītu par iniciatīvām aktivitātē  "Es protu un dodu"

Mūsu lieliskie jaunieši pastāstīja, kas ir iniciatīvas, prezentēja savu paveikto un diskutēja ar “piektajiem” par dažādām iniciatīvām – kas ir vai nav iniciatīva, kāda varētu būt laba iniciatīva un kas jāprot, ar ko jārēķinās, kad esam gatavi īstenot savas iniciatīvas.

Bija prieks dzirdēt, ka bērni kļuva ieinteresēti iniciatīvu īstenošanā un, ka kādam jau bija bijušas pat līdzīgas iniciatīvas idejas kā mūsu pašu KOPĀ STIPRI jauniešiem!

Lai izdodas visiem visas iniciatīvas – lai topam labāki, draudzīgāki un saliedētāki!

 

 

 

 

Šajā dienā jaunieši atskatījās uz visu paveikto un gatavojās prezentēt un diskutēt ar citiem jauniešiem skolā – stāstīt par to, kas ir iniciatīvas, dalīties pieredzē ar priekiem un arī ar izaicinājumiem, aicināt arī citus būt aktīviem un līdzdarboties mūsu sabiedrības labā!

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunieši īsteno projekta KOPĀ STIPRI aktivitāti "Es protu un dodu"!

Piektdienas, 15. decembra, pēcpusdienā viesojāmies Augšdaugavas novada Locikos, Lāču pamatskolā, lai tiktos ar jauniešiem un aicinātu viņus iesaistīties sarunās par lietām, kas, it kā labi pazīstamss, bet bieži vien neiedomājamies, ko tās patiesi nozīmē un cik klātesošas tās ir mūsu ikdienas dzīvē.

Jaunieši, caur diskusijām un citām aktivitātēm, atklāja, cik svarīgi komunikācijā saglabāt divvirzienu kustību – par precīzu informācijas nodošanu atbildīgi ir abi – gan tas, kurš stāsta, gan tas, kurš klausās. Arī no jautājumiem nav jābaidās, jo tikai tā mēs varam saprast, vai esam “uz viena viļņa”.

Iesaistījāmies arī diskusijā, ko tad īsti nozīmē sabiedrība, komunikācija, demokrātija un diskusija – ko šie vārdi nozīmē jauniešiem, kā tos saprot pieaugušie, un cik daudz par to mēs patiesībā piedomājam ikdienā? Vai “demokrātija”  mums saistās tikai ar politisku iekārtu un ministru uzvārdiem, vai tomēr saskaramies ar to arī “tuvāk” – savā ikdienā? Vai “diskutēt” pilnīgi vienmēr nozīmē “strīdēties”? Kā norit cieņpilna diskusija? Jaunieši to define tā

--- “Diskusija ir ideju apmaiņa, lai atrisinātu problēmu. Tas ir veids kā izvirzīt dažādus uzskatus, apspriest viedokļus, bet ir svarīgi to darīt ar cieņu un sapratni…”

Tikšanās noslēgumā jaunieši atzīst – galvenais ir ieklausīties.

Paldies jauniešiem, kas piedalījušies aktivitātē "Zinošs jaunietis ir vērtība!" un savas zināšanas, caur sarunām un diskusijām, nodevuši arī citiem! Šie jaunieši prot un dod!